Z ostatniej chwili

Zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier

2022-05-10 12:01:34 informacje
img

Policjanci z Komendy Miejskiej zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w dwóch salonach w centrum miasta 8 nielegalnych automatów do gier hazardowych – informuje częstochowska Policja.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji ustalili, że w dwóch salonach gier w Częstochowie mogą znajdować się nielegalne urządzenia do gier hazardowych. W ubiegły piątek razem z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej i przewodnikiem psa ze Straży Miejskiej weszli do 2 salonów gier w centrum miasta. Łącznie zabezpieczyli 8 maszyn, działających w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Ponadto w jednym z lokali pies podjął trop i wywęszył marihuanę, którą miał przy sobie 23-letni pracownik salonu. Odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Maszyny wraz z dokumentacją zostaną przekazane do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie.

Organizatorom gier na automatach grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara pieniężna wysokości 100 tys. zł od każdego ujawnionego urządzenia. Za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę, jak i wynajmującego miejsce pod automat.

Page generated in 0.0203 seconds.