Z ostatniej chwili

Zapobiegli tragedii

2022-01-11 10:40:33 informacje
img

Częstochowscy policjanci otrzymali wczoraj, 10 stycznia zgłoszenie o zaginięciu 39-latka, który wyszedł z domu z myślami samobójczymi. Rozpoczęli jego poszukiwania. Dzięki dobremu rozpoznaniu dzielnicowego i policjanta z ogniwa patrolowego mężczyzna został odnaleziony w ostatniej chwili, gdy już miał zaciśniętą pętlę na szyi. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, po czym trafił pod opiekę specjalistów – informuje częstochowska Policja.

Wczoraj po południu do dyżurnego z Komisariatu II Policji wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że 39-letni mieszkaniec Częstochowy wyszedł z domu z myślami samobójczymi. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po niespełna godzinie stróże prawa z „dwójki” dotarli do pomieszczeń magazynowych w jednej z firm odnaleźli zaginionego. Mężczyzna miał już zaciśniętą na szyi pętlę. Policjanci zdjęli mu ją z szyi i udzielili pierwszej pomocy. Dzięki szybkim działaniom asp. sztab. Ireneusza Zagórskiego i sierż. sztab. Bartosza Piechowicza nie doszło do tragedii, a 39-letni desperat trafił pod opiekę specjalistów.

Bardzo często osoby planujące popełnienie samobójstwa wcześniej dają sygnały ostrzegawcze. Nie ignorujmy cichego wołania o pomoc. Dajmy im odczuć, że w tej trudnej sytuacji nie są same. Bądźmy empatyczni. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować takiej osobie życie.

Oto wykaz telefonów, gdzie osoby mogą otrzymać specjalistyczne wsparcie i pomoc:

* na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112,

* Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numer 116 123,

* Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numer 116 111

* Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numer 800 121212.

Page generated in 0.0256 seconds.