Z ostatniej chwili

Zatrzymali kierowcę, w którego organizmie wykryto narkotyki

2020-11-03 16:05:09 informacje
img

Kryminalni z komisariatu we Wręczycy Wielkiej zajmują się sprawą 20-letniego kierowcy volkswagena, którego kłobucka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej na ul. 3 Maja we Wręczycy Wielkiej oraz 21-letniego pasażera. W trakcie wykonywania policyjnych czynności okazało się, że kierowca znajdował się pod działaniem środków odurzających, a pasażer miał przy sobie narkotyki. Mężczyźni usłyszeli już policyjne zarzuty - informuje kłobucka Policja.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na ul. 3 Maja we Wręczycy Wielkiej mundurowi z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Samochodem kierował 20-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka. W trakcie kontroli mężczyzna był bardzo pobudzony i zdenerwowany, co wzbudziło podejrzenie policjantów, jednak podczas badania stanu trzeźwości nie stwierdzono, aby był pod działaniem alkoholu. Za to wstępny wynik badania na zawartość środków psychoaktywnych okazał się pozytywny. Testy przeprowadzone za pomocą analizatora typu Alere, wykazały obecność marihuany i amfetaminy w ślinie mężczyzny.

Co więcej, z mężczyzną podróżował 21-latek, również mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który miał przy sobie woreczek strunowy z białą substancją oraz zawinięty w papierku susz roślinny. Po sprawdzeniu policyjnym testerem okazało się, że były to amfetamina i marihuana.

Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie, a rano usłyszeli policyjne zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego oraz posiadania narkotyków. Sprawę wyjaśniają obecnie śledczy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej pod nadzorem prokuratora.

Młody kierowca volkswagena musi się liczyć z surowymi konsekwencjami: wysoką grzywną, orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletnim pobytem w więzieniu, a jego pasażer z karą nawet 3 lat za kratkami.

Page generated in 0.0143 seconds.