Z ostatniej chwili

Zatrzymany ze znaczną ilością narkotyków

2022-05-11 14:09:10 informacje
img

Policjanci z wydziału ruchu drogowego myszkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 46 lat. Młodszy prowadził pojazd, będąc pod wpływem narkotyków i pomimo dożywotniego zakazu kierowania samochodem. Natomiast starszy pod siedzeniem ukrywał 249 tabletek ecstasy. – informuje myszkowska Policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 maja. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Pułaskiego w Myszkowie zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, który prowadził pojazd, choć sąd wydał mu dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Podczas dalszej kontroli okazało się, że kierowca jest pod działaniem narkotyków – pobrano mu krew do dalszych badań. Mundurowi z drogówki w trakcie przeszukania volkswagena passata odnaleźli i zabezpieczyli pod siedzeniem 46-letniego pasażera foliowy worek z kolorowymi tabletkami. Badanie potwierdziło, że to tabletki ecstasy. 

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już zarzuty. 33-latek odpowie za kierowanie samochodem pomimo dożywotniego zakazu oraz pod wpływem narkotyków. Natomiast starszy z mężczyzn stanął przed obliczem prokuratora, który przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i objął go policyjnym dozorem. 

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Page generated in 0.0231 seconds.