Z ostatniej chwili

Zatrzymany złodziej defibrylatora

2021-11-05 11:36:53 informacje
img

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji zatrzymali w środę jednego z czterech mężczyzn, którzy ukradli defibrylator zamontowany na budynku jednej z firm w centrum miasta. W chwili zatrzymania 22-latek był pijany i nie potrafił wyjaśnić, dlaczego ich łupem padło urządzenie przeznaczone do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Policjanci są już na tropie jego kolegów. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia – informuje częstochowska Policja.

W środę 3 listopada policjanci z „jedynki” otrzymali zgłoszenie o kradzieży defibrylatora. Urządzenie zamontowane było na budynku jednej z częstochowskich firm przy ul. Focha w miejscu ogólnodostępnym. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że poprzedniego dnia tuż przed północą 4 nieznanych mężczyzn włamało się do kapsuły zabezpieczającej i ukradło z jej wnętrza Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED).

Dzięki analizie nagrania z monitoringu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji po niespełna 3 godzinach ustalili, a następnie zatrzymali jednego ze sprawców. 22-latek w chwili zatrzymania był pijany, dlatego trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu przyznał się do winy i tłumaczył, że wspólnie z kolegami ukradł AED z zamiarem późniejszego sprzedania go. Młody mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu I są już na tropie pozostałych osób, wspólnie z którymi 22-latek dopuścił się tego przestępstwa. Działania mundurowych skupiają się również na odzyskaniu skradzionego sprzętu.

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) to urządzenie ratujące życie człowieka, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia i którego użycie w ciągu 3 do 5 minut od utraty przytomności daje nawet 70% szansy na przeżycie. Coraz częściej AED można spotkać w budynkach instytucji publicznej, w zakładach pracy czy sklepach, także w komendach miejskich i powiatowych na terenie garnizonu śląskiego. Jest prostym w obsłudze urządzeniem. Nie bójmy się korzystać z jego pomocy.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0197 seconds.