Z ostatniej chwili

Zażądał „szmalu” od sprzedawcy

2021-09-22 11:24:55 informacje
img

Policjanci z Komisariatu I zatrzymali 28-letniego obywatela Ukrainy, który napadł na jeden ze sklepów w centrum miasta . Obcokrajowiec zagroził sprzedawcy nożem i zażądał wydania pieniędzy. Dzięki zdecydowanej postawie pracownika sklepu przestępca nie tylko nie osiągnął swojego celu, ale również chwilę później trafił w ręce policjantów – informuje częstochowska Policja.

W ubiegłą niedzielę oficer dyżurny z częstochowskiej „jedynki” otrzymał zgłoszenie o napadzie na sklep. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że nieznany mężczyzna zaatakował pracownika przed budynkiem sklepu. Sprawca miał podbiec do sprzedawcy i wymachując nożem, krzyczeć: „Dawaj szmal!”. Zaatakowany mężczyzna nie wystraszył się napastnika i rozpylił w jego kierunku gaz. Dzięki takiej zdecydowanej postawie przestępca uciekł bez łupu. Policjanci, dysponując jedynie kolorem bluzy, w jaką sprawca był ubrany, ruszyli na poszukiwania. Dzięki szybkiej reakcji zatrzymali go już po chwili w autobusie komunikacji miejskiej kilka ulic dalej. Jak się okazało, tego samego dnia 28-latek bez powodu w centrum miasta kopnął też nieznanego mu mężczyznę.

Częstochowscy policjanci przekazali zgromadzone w tej sprawie materiały do miejscowej prokuratury, która wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Najbliższe 3 miesiące 28-letni obywatel Ukrainy spędzi za kratkami. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0159 seconds.