Z ostatniej chwili

Zbiórki w szkołach - podziękowania i kontynuacja

2022-05-05 22:11:16 informacje
img

Miejskie władze oświatowe dziękują za dary na rzecz Ukrainy, w tym na rzecz  mieszkającej tam ludności polskiego pochodzenia oraz zachęcają do zbiórki w częstochowskich szkołach jeszcze między 9 a 20 maja - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.       
Zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak oraz Rafał Piotrowski - naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w liście do dyrektorów szkół i przedszkoli, a także nauczycieli, uczniów i rodziców podziękowali w imieniu władz miasta za wsparcie okazane ofiarom wojny w Ukrainie.
- Państwa hojność pozwoliła na przekazanie darów do: Charkowa, Iwano-Frankiwska, Berdyczowa, Humania, Lwowa, Łucka, Mościsk i Zdołbunowa. Jest to godne podziwu, biorąc pod uwagę obecny kryzys i rosnące ceny. Na objętych agresją terenach skorzystali z nich zarówno Ukraińcy, jak również obywatele pochodzenia polskiego – czytamy w liście.
Zebrane produkty trafiły oczywiście także do uchodźców, którzy przybyli do naszego miasta po 24 lutego. Wydano dla nich m.in.: ok. 1000 pakietów spożywczych, ok. 700 pakietów chemicznych oraz przybory szkolne i plecaki.
Autorzy listu podkreślają, że bieżące kontakty telefoniczne, e-mailowe oraz osobiste podczas przekazywania pomocy stronie ukraińskiej przekonują, jak ważnym gestem dla naszych sąsiadów jest to wsparcie. Dlatego zachęcają tych, którzy jeszcze mają możliwości i wewnętrzną potrzebę, do włączenia się w zbiórkę dla walczącej Ukrainy.
Przekazanie darów będzie ponownie możliwe w miejskich placówkach oświatowych od 9 do 20 maja.
Zbiórka dotyczy:
- artykułów spożywczych o wydłużonym terminie przydatności, m.in.: konserwy, olej, woda mineralna, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza,
- opatrunków, leków przeciwbólowych,
- artykułów chemicznych i środków czystości, w tym: mydło, proszek do prania, płyny do mycia, papier toaletowy, ręczniki papierowe,
- kocy i śpiworów.
Zebrane dary trafią później do 4 wyznaczonych szkół podstawowych: SP 7, 8, 39 i 48, gdzie mają być przygotowywane jako element kolejnych pomocowych transportów na Ukrainę.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0231 seconds.