Z ostatniej chwili

Zbliża się głosowanie w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego

2020-10-28 10:33:44 informacje
img

Od 16 do 25 listopada potrwa tegoroczne głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Głosować będzie można łatwo i bezpiecznie – bo elektronicznie. Teraz jest jeszcze czas na promocję zgłoszonych zadań, które już pomyślnie przeszły weryfikację. Szukajmy dla nich poparcia także w bezpieczny sposób – w internecie - zachęca Marcin Breczko z Biura prasowego Urzędu Miasta.

Mimo pandemii, Budżet Obywatelski w Częstochowie trzyma się mocno i nie traci na popularności, a wręcz na niej zyskuje, bo tym razem zgłoszono rekordową w dotychczasowych dziejach BO liczbę zadań. Ich ostateczna lista zostanie opublikowana 13 listopada. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zagłosujemy wyłącznie przez internet, poprzez nową, prostą w obsłudze platformę. Na decyzję będziemy mieli ponad tydzień – głosowanie ruszy w poniedziałek 16 listopada, i potrwa do środy 25 listopada.  

Internetowa platforma częstochowskiego BO została usprawniona, by cały proces przebiegał maksymalnie szybko, sprawnie i jeszcze prościej niż w poprzednich latach. Nie trzeba nawet mieć własnego adresu e-mail – aby oddać głos na platformie, wystarczy wpisać imię i nazwisko, adres, pesel, numer telefonu oraz kod, który otrzymamy. Wszystko odbywa się elektronicznie – a więc pod względem sanitarnym w pełni bezpiecznie. Miasto pamięta też o częstochowiankach i częstochowianach ze szczególnymi potrzebami i ograniczeniami. Jeśli osoby z niepełnosprawnościami zgłoszą taką potrzebę – i będzie ona uzasadniona – karta do głosowania zostanie od nich osobiście odebrana. Zagłosuje więc każdy, kto będzie chciał.  

A teraz ciągle jeszcze można szukać poparcia dla konkretnych, już urzędowo zweryfikowanych zadań – ogólnomiejskich i dzielnicowych. Reguły „czerwonej strefy” – konieczność maksymalnego ograniczenia bezpośrednich kontaktów społecznych – sprawiają, że warto je promować przede wszystkim poprzez media społecznościowe. To tam, używając naszej sieci kontaktów, zwracajmy uwagę na pomysły warte – naszym zdaniem – poparcia i późniejszej realizacji.

Budżet Obywatelski to najbardziej powszechne, egalitarne i otwarte głosowanie, w jakim możemy uczestniczyć w Częstochowie – bo w całej procedurze można brać udział już od 13. roku życia. 

Page generated in 0.0157 seconds.