Z ostatniej chwili

Zdaj egzamin z człowieczeństwa - oddaj krew na święta!

2020-12-18 09:50:56 informacje
img

Pandemia koronawirusa nie zmieniła nic w temacie zapotrzebowania na krew. Ta jest potrzebna niezmiennie w każdych ilościach i z każdej grupy, a stan zapasów jest niski. Pomimo Covid-19 ten życiodajny płyn możemy bez problemów oddawać w punktach krwiodawstwa z zachowaniem odpowiednich procedur sanitarnych. Możemy dać przykład innym, przyłączając się do przygotowywanej akcji. Częstochowski Legion - Klub HDK organizuje „II Świąteczną zbiórkę krwi”. Zaplanowano ją na sobotę 19 grudnia w godzinach 10.00 - 14.00. Odbędzie się w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pod adresem ul. Kopernika 38 w Częstochowie (budynek przychodni MSWiA).

- Oddanie krwi jest moim zdaniem jednym z podstawowych przejawów człowieczeństwa. Pomagamy innym, bo nie ma w pewnych okolicznościach innego sposobu. Krwi nie wyprodukujemy sztucznie, dlatego jest to tak szlachetny czyn! A Boże Narodzenie to przecież czas, kiedy powinniśmy dawać cząstkę siebie drugiemu człowiekowi - przekonuje Piotr Gajda, koordynator oddziału Częstochowski Legion - Klub HDK Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion. - Ponadto przedświąteczny czas to także okres, kiedy drastycznie zwiększa się zapotrzebowanie na krew. Dlatego tak ważna jest nasza pozytywna odpowiedź na tego typu apele, jak częstochowska akcja.

Podczas zbiórki krwi przedstawionych zostanie w przystępny sposób wiele informacji na temat krwiodawstwa takich jak:

- kto, gdzie i kiedy może oddać krew,

- prezentacja portalu www.legionhdk.pl,

- prezentacja aplikacji na androida i iOS „Legion HDK”,

- uprawnienia i przywileje krwiodawców,

- odznaczenia i wyróżnienia dla krwiodawców,

- mity w krwiodawstwie i wiele innych.

Na krwiodawców czekać też będą dodatkowe upominki przygotowane przez Częstochowski Legion. 

Zostań bohaterem i oddaj krew podczas „II Świątecznej zbiórki krwi" w Częstochowie. Jesteś już Honorowym Dawcą Krwi? Zaproś rodzinę i znajomych i oddajcie krew wspólnie. Na zainteresowanych będą czekały dodatkowe atrakcje.

Więcej szczegółów w linku

https://www.facebook.com/events/379637729957164

oraz

https://www.facebook.com/czestochowskilegion

Page generated in 0.0168 seconds.