Z ostatniej chwili

Znowu 12 bestsellerów, znowu za darmo…

2020-11-05 13:43:15 informacje
img

Częstochowa kolejny raz włączyła się w akcję promującą czytelnictwo. Na chętnych czeka 12 e-booków i 10 audiobooków. Jest wśród nich m.in. „Zimowla” Dominiki Słowik, „Nie ma” Mariusza Szczygła, „Czarne morze” Karoliny Macios, „Zadra” Roberta Małeckiego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

CZYTAJ PL to największa nie tylko w Polsce, ale i na świecie tego rodzaju akcja promująca czytelnictwo, otwiera miłośnikom literatury dostęp do książek nie w tradycyjnej formie, ale wykorzystując do tego smartfony i tablety.

CZYTAJ PL to świetne książki do czytania i do słuchania - do końca listopada w pełni za darmo. Wystarczy pobrać ze sklepu App Store lub Google Play aplikację Woblink, zeskanować kod QR na stronie https://czytajpl.pl/ - by uzyskać dostęp do 12 pozycji wydawniczych, jakie proponowane są w tegorocznej edycji.

Oferta tytułów zróżnicowana jest gatunkowo, każdy z czytelników powinien więc znaleźć coś dla siebie. Czytaj PL to najlepsza literatura piękna, kryminały, reportaż, książka historyczna, powieść młodzieżowa i poradnik. To tytuły cenionych autorów, wśród których nie zabrakło laureatów prestiżowych nagród.

Jak zawsze, 12 tytułów dostępnych jest za darmo w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich – w wersji audiobooków. W wyselekcjonowanej dwunastce znajdziemy m.in. „Zimowlę” Dominiki Słowik, wyróżnioną tegorocznym Paszportem Polityki i zbiór reportaży „Nie ma” Mariusza Szczygła, za który autor dostał w 2019 roku Nagrodę Nike. Fanów kryminałów i thrillerów do lektury skuszą „Czarne morze” Karoliny Macios, „Zadra” Roberta Małeckiego, „Topiel” Jakuba Ćwieka oraz Remigiusz Mróz i jego „Głosy z zaświatów”. Znaleźć też będzie można pozycje Wojtka Drewniaka, Pauliny Hendel, Mikołaja Łozińskiego, Andri Snær Magnason, Jakuba Małeckiego i Stefanie Stahl.

W roku 2020, z uwagi na pandemię koronawirusa, akcja opanuje przede wszystkim internet. W promocję angażują się miasta, z którymi organizatorzy mówią, jak ważne jest czytanie. Częstochowa kolejny już raz odpowiedziała na zaproszenie organizatorów, włączając się do akcji w roli miasta partnerskiego.

Poza promocją CZYTAJ PL w przestrzeni internetu, ekspozycję plakatów zaplanowano m.in. w siedzibie głównej Biblioteki Publicznej i w jej filiach.

W ubiegłorocznej edycji akcji zaproponowane książki przeczytało aż 50.000 osób. Akcja CZYTAJ PL jest znana także poza granicami kraju. Krakowscy organizatorzy współpracują z innymi Miastami Literatury UNESCO, dzięki którym dotrze m.in. do Mediolanu, Manchesteru i Quebecu. Po raz drugi będzie też obecna w Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Organizatorzy: Miasto Kraków, KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Woblink

Partner strategiczny: Instytut Książki

Wydawcy: Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo SQN, Dowody na Istnienie, Wielka Litera, Czwarta Strona, Filia, Wydawnictwo Otwarte, We Need YA, Wydawnictwo Literackie, Karakter, Wydawnictwo Marginesy

Page generated in 0.0164 seconds.