Z ostatniej chwili

Znowu będziemy oglądać filmy w OKF „Iluzja”

2020-06-10 12:40:56 informacje
img

Po trzech miesiącach spowodowanej pandemią przerwy, 22 czerwca do kina studyjnego przy al. NMP 64 wrócą seanse filmowe. Przedsprzedaż biletów już ruszyła - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.
Ośrodek Kultury Filmowej „Iluzja” będzie funkcjonować nieco inaczej niż  kilka miesięcy temu, ale magii kina w kameralnym otoczeniu nie powinno to zaszkodzić. Obsługa będzie zatem pracować w maseczkach – zarówno dla bezpieczeństwa swojego, jak i widzów. Fotele, poręcze, klamki oraz wszelkie inne powierzchnie, z którymi będą mogli zetknąć się przychodzący na seanse, czeka regularne odkażanie. Widzowie będą proszeni o skorzystanie z pojemników z płynem dezynfekującym do dłoni przy wejściu do kina.
Sala OKF „Iluzja” będzie mogła być wypełniona maksymalnie do połowy, a na terenie całego kina widzowie zobowiązani będą zachować odpowiedni dystans oraz nosić maseczki.
Wydłużą się też odstępy między seansami – w związku z koniecznością wietrzenia sali po każdej grupie widzów i przygotowania jej na wizytę kolejnej.  
Pracownicy kina zachęcają do kupowania biletów online, a także wybierania płatności kartą w przypadku zakupów w kasie.
A jakie filmy zobaczymy w pierwszej kolejności? Będą to propozycje jeszcze sprzed czasu pandemii, czyli „Sala Samobójców. Hejter” Jana Komasy, „Kult. Film” – pełny niepublikowanych wcześniej materiałów z życia legendy polskiej sceny rockowej i jej lidera, Kazika Staszewskiego oraz „Prawda” – film otwarcia 76. festiwalu w Wenecji z Catherine Deneuve, Juliette Binoche i Ethanem Hawke w obsadzie. Będą też pozycje, o które widzowie OKF ciągle pytają: „Andre Rieu, czyli 70 lat młodości – koncert urodzinowy”  oraz, w cyklu „Wielka sztuka na ekranie”, „Gauguin na Tahiti”.  Szczegóły oczywiście na www.okf.czest.pl Tam też przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem będzie udostępniany dalszy repertuar kina.

Page generated in 0.0168 seconds.