Z ostatniej chwili

Zostały niecałe 3 tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek

2020-06-12 10:58:38 informacje
img

Tylko do końca czerwca przedsiębiorcy mogą wnioskować o zwolnienie ze składek. Wniosek o takie wsparcie złożyło ponad 196 tys. firm w województwie śląskim. W naszym regionie zwolnienia ze składek za marzec i kwiecień przekroczyły 849 mln zł.  
Województwo śląskie jest drugie w Polsce - zaraz po mazowieckim - pod względem wysokości kwot zwolnienia ze składek i liczby przedsiębiorców, którzy wnioskowali o takie wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej. W sześciu Oddziałach ZUS, tj. w Bielsku-Białej,   Chorzowie, Częstochowie, Rybniku,  Sosnowcu i Zabrzu ponad 155 tysięcy firm zwolniono z opłacania składek za marzec, za kwiecień takie zwolnienie otrzymało blisko 149 tys. firm.  Łączna kwota zwolnienia za marzec i kwiecień przekroczyła 849 mln zł.
- O zwolnienie ze składek mogą się ubiegać firmy zgłaszające do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, osoby duchowne, a także osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, w tym osoby korzystające z ulgi na start - przypomina Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.
Zwolnienia dotyczą trzech miesięcy: marca, kwietnia i maja. Przedsiębiorcy, którzy mogą skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Muszą także do tej daty złożyć dokumenty rozliczeniowe za okres od marca do maja 2020 r., chyba że zgodnie z przepisami są zwolnieni z ich składania.
Więcej informacji na temat wsparcia ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej na stronie www.zus.pl

Page generated in 0.0197 seconds.