Z ostatniej chwili

Zostawiliśmy swój 1 procent

2022-09-20 13:58:09 informacje
img

Ponad 9,5 mln zł przekazali rozliczający się w mieście podatnicy na rzecz organizacji pożytku publicznego. Prawie 2,5 mln zł trafiło do częstochowskich ngo – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Na rzecz organizacji pożytku publicznego swój 1 procent przekazało ponad 116 tys. osób rozliczających się w Częstochowie. 27 tys. częstochowian przekazało 2.495.627 zł (128.425  więcej niż rok temu) rodzimym stowarzyszeniom, klubom i fundacjom.  

Od początku roku, aż do momentu rozliczenia się z fiskusem częstochowski samorząd zachęcał do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego (OPP). Dzięki prowadzonej kampanii „ZOSTAW 1 % W CZĘSTOCHOWIE” mieszkańcy mogli zapoznać się z ofertą lokalnych organizacji pozarządowych, dowiedzieć się, w jakich dziedzinach życia działają i jakie są efekty ich pracy.

Organizacje pożytku publicznego, którym rozliczający się w naszym mieście przekazali najwięcej środków w ramach 1% (niezależnie od siedziby), to:

-Fundacja dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

-Fundacja studencka „Młodzi-Młodym”

-Fundacja Siepomaga

-Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, oddział w Częstochowie

-Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

-Avalon bezpośrednia pomoc niepełnosprawnym

Organizacje pożytku publicznego posiadające siedzibę w Częstochowie, którym przekazano najwięcej środków w ramach 1% to:

-Fundacja studencka „Młodzi-Młodym”

-Fundacja „Złota gwiazda” 

-Fundacja Maxima Dzieciom

-Fundacja „Walczę z SM”

-Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

-Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Page generated in 0.0153 seconds.