Z ostatniej chwili

„Ekonomik” się termomodernizuje

2021-04-02 13:30:53 informacje
img

Budynek Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Augustyna będzie docieplony, a przez to tańszy w utrzymaniu i bardziej przyjazny miejskiemu środowisku. Roboty obejmą także nawierzchnię przy szkole. Planowany finał prac – jeszcze pod koniec listopada – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W planie robót jest m.in. wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej fundamentów, dociepleń ścian zewnętrznych, tynków, elewacji oraz docieplenia dachu z nowym pokryciem z papy. Remont przejdą kominy, a wymianę –  stolarka okienna i drzwiowa. Założona będzie nowa instalacja oświetleniowa, odgromowa; zamontowane zostaną nowe kamery monitoringu. Roboty obejmą również wykonanie nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, wejścia głównego do budynku, wejść oraz zadaszeń w sali gimnastycznej i części mieszkalnej obiektu. W dwóch salach położone będą nowe płytki. Wokół budynku powstanie opaska; będzie też wymieniona nawierzchnia z kostki brukowej.

W przedświątecznym tygodniu ze stanem zaawansowania tych prac zapoznał się prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Zakończenie inwestycji w „Ekonomiku” planowane jest do 30 listopada. Wykonuje ją na zlecenie miasta wyłoniona w przetargu częstochowska firma PHU FARGO. Łączny koszt sięga niemal 2 mln 370 tys. zł – składają się na niego roboty budowlane oraz nadzór, także ornitologiczny. Tego rodzaju nadzór – dotyczący gniazdujących w mieście ptaków i ich dobrostanu –  jest wymagany podczas prowadzenia remontów i modernizacji różnego rodzaju obiektów budowlanych, w tym właśnie m.in. termomodernizacji. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0178 seconds.