Z ostatniej chwili

„Lato na wsi” - akcja Policji i KRUS

2022-07-25 10:42:26 informacje
img

W ubiegłym roku częstochowscy policjanci z Wydziału Prewencji wspólnie z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) zainicjowali akcję „Lato na wsi”. Akcja dotycząca bezpieczeństwa adresowana jest do dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich, bądź przebywających na wsi w trakcie wakacji. Niedawno odbyło się kolejne spotkanie z uczestnikami kolonii w Pabianicach - informuje Policja.
Okres letniego wypoczynku to czas intensywnej pracy dla policjantów, którzy prowadzą działania „Bezpieczne Wakacje”. Przez wakacyjne miesiące częstochowscy mundurowi spotykają się dziećmi i młodzieżą, by przekazać im podstawowe, ale bardzo ważne zasady bezpieczeństwa. W ramach przeprowadzanej wspólnie z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego akcji „Lato na wsi” młodszy aspirant Kamil Sowiński odwiedził kolonię w Pabianicach. Ponad 70 kolonistów w wieku od 7 do 17 lat aktywnie uczestniczyło w zorganizowanym spotkaniu. Policjant przybliżył dzieciom ogólne zasady właściwego zachowania w miejscu spędzania wolnego czasu oraz zasady bezpieczeństwa na drogach. Przestrzegł również przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk czy organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku. Utrwalone zostały zasady poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, jak również zasady ograniczonego zaufania wobec obcych. Promował również trwający od 27 czerwca do 9 września konkurs plastyczno-filmowy pod nazwą „Artystyczny przeWODNIK”.
Atrakcją dla najmłodszych był pokaz tresury psa służbowego, przeprowadzony przez aspiranta Tomasza Powązke, połączony z pogadanką o zachowaniu się w sytuacji napotkania agresywnego zwierzęcia. Natomiast o bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, opowiedziała przedstawicielka KRUS w Częstochowie Roksana Kmiecik. Zwróciła uwagę, że nie należy się bawić w pobliżu pracujących maszyn rolniczych, bo łatwo może dojść do wypadku. Dzieci i młodzież, dzięki zdobytej wiedzy, z pewnością będą bardziej ostrożne w swoich poczynaniach i zadbają, aby wakacje były nie tylko wspaniałe, ale przede wszystkim bezpieczne.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w  projekcie Policja prosi o przesłanie zgłoszeń do Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0171 seconds.