Z ostatniej chwili

„Naturalne” – wernisaż w MGS

2023-08-08 13:29:14 informacje
img

Na wernisaż wystawy „NATURAlnie” autorstwa Grażyny Bieniasz i Małgorzaty Wałachowskiej zaprasza Miejska Galeria Sztuki (III Aleja 64). Odbędzie się on w środę 9 sierpnia, początek o godz. 18.00.

Krucha i delikatna – tak zapowiada się wystawa przygotowana przez dwie artystki specjalizujące się w pracach ze szkła i ceramiki. Uważne przyglądanie się przyrodzie, umiejętność wykorzystania światła, delikatne odwzorowywanie ruchu, kolorystyka natury, witrażowe motywy pejzażu  – wszystkie te właściwości tworzą prezentację spójną i ciekawą dla odbiorcy. Z drugiej strony zauważalny jest  indywidualny styl obu artystek.

Grażyna Bieniasz – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, specjalność szkło artystyczne oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Ceramika i Szkło w zakresie projektowania szkła – jest osobą wielu aktywności zawodowych: czynny projektant, artysta plastyk tworzący w szkle i ceramice, a także pedagog, nauczyciel w Pracowni Szkła Artystycznego i rewalidator w Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, instruktor w Pracowni Szkła, Ceramiki, Rysunku i malarstwa w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu oraz arteterapeuta i terapeuta SI. Zajmuje się także organizacją wystaw, jest ich kuratorem. Uczestniczy  w wystawach, konkursach oraz projektach artystycznych.

Małgorzata Wałachowska ukończyła Krakowskie Szkoły Artystyczne, gdzie uzyskała dyplom w zakresie artystycznego projektowania ubioru. Pracowała jako projektant tkanin i wzorów wózków, nabierając przy tym praktyki jako twórca przedmiotów użytecznych. Osoba otwarta na świat, czerpie doświadczenie z podróży i kontaktów z ludźmi. Jej zmysł estetyczny i możliwości twórcze zaowocowały piękną kolekcją figur ryb prezentowanych na wystawie.

Prace będzie można oglądać do 17 września.

Page generated in 0.0167 seconds.