Z ostatniej chwili

„Stop agresji drogowej” w powiecie kłobuckim

2021-06-25 13:13:23 informacje
img

Wczoraj, 24 czerwca na skrzynkę „Stop agresji drogowej” przesłano film pokazujący, jak kierujący osobowym fordem mierzy z przedmiotu przypominającego strzelbę do kierującego motocyklem crossowym. Kłobuccy policjanci podjęli czynności i jeszcze tego samego dnia ustalili tożsamość uczestników zdarzenia. Stróże prawa przeszukali miejsce zamieszkania kierującego osobówką i zatrzymali przedmioty przypominające broń palną, które zostaną teraz zbadane przez biegłego z zakresu broni i balistyki - informuje kłobucka Policja.

Wczoraj na obsługiwaną przez Wydział Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej elektroniczną skrzynkę „Stop agresji drogowej” wpłynął film autorstwa kierującego motocyklem crossowym. Na nagraniu zamieszczonym 3 czerwca na jednym z portali internetowych widoczne jest zdarzenie z powiatu kłobuckiego. Film przedstawia sytuację, w której na drodze zatrzymuje się kierujący motocyklem crossowym oraz samochód osobowy. Dochodzi do krótkiej wymiany zdań pomiędzy osobami przebywającymi w samochodzie a kierującym jednośladem, po czym kierujący osobówką sięga po przedmiot przypominający strzelbę dwulufową i mierzy z niej w kierunku motocyklisty. Wtedy kierujący jednośladem szybko odjeżdża.

Kłobuccy policjanci po otrzymaniu nagrania podjęli czynności procesowe i jeszcze tego samego dnia ustalili tożsamość kierującego samochodem osobowym oraz dokonali przeszukania w miejscu jego zamieszkania. Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. U mężczyzny zabezpieczono 3 przedmioty przypominające broń palną, w tym jeden z magazynkiem na kulki plastikowe oraz atrapy amunicji myśliwskiej. Zabezpieczone przedmioty to prawdopodobnie repliki broni palnej. Opinia biegłego z zakresu broni i balistyki określi, czy mogły one służyć do oddania strzału. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz prokurator. 

Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili również osobę, która kierowała motocyklem crossowym. Mężczyzna w tej sprawie nie czuje się zagrożony i nie chce składać wniosku o ściganie dotyczące gróźb karalnych.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0162 seconds.