Z ostatniej chwili

„Wieloświat” Justyny Warwas w OPK „Gaude Mater”

2023-01-20 23:34:42 informacje
img

„Wieloświat” Justyny Warwas w OPK „Gaude Mater”
Wernisaż wystawy prac Justyny Warwas w sobotę 21 stycznia  odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1). Początek o godz. 17.00 - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 
Ekspozycja zatytułowana „Wieloświat” to seria obrazów ukazujących miejsce wyciszenia i spokoju – dom. To jednak dom nierzeczywisty, należący do świata w pewnej równoległej rzeczywistości, taki, o którym marzymy, ale nie mamy pewności, czy jest zakorzeniony w naszym świecie...
Justyna Warwas to malarka, kuratorka wystaw i nauczycielka akademicka urodzona w Częstochowie. Od 2012 r. to komisarką i współorganizatorką Międzynarodowego Biennale Miniatury. Jest związana z Regionalnym Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych „Konduktorownia”. Zajmuje się również rysunkiem oraz fotografią. Jej prace można oglądać na wystawach w Polsce i m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Nepalu, na Tajwanie, w Słowenii, Bułgarii, Chorwacji, Austrii, Wietnamie. Podróże są dla niej największą inspiracją twórczą - kocha Azję i kulturę Wschodu.
Prace będzie można oglądać do 9 lutego. Galeria instytucji jest otwarta dla zwiedzających w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 10.00 do 19.00 oraz środy od godz. 10.00 do 15.30.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0166 seconds.