Z ostatniej chwili

1,5 tys. zł mandatu i 15 punktów karnych za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

2022-09-30 10:16:20 informacje
img

1,5 tys. zł mandatu i 15 punktów karnych za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych
Policjanci z kłobuckiej drogówki wspomagani przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli pojazd rejestrujący wykroczenia przeprowadzili działania ukierunkowanie na poprawę bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych. Mundurowi kontrolowali ruch w ruchliwych miejscach na terenie powiatu. W czasie akcji zatrzymali m.in. 36-letniego kierowcę toyoty, który za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych otrzymał mandat w wysokości 1,5 tys. zł oraz 15 punktów karnych - informuje kłobucka Policja.
Mundurowi z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejne w tym roku działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Policjanci monitorowali skrzyżowania oraz oznakowane przejścia dla pieszych na terenie powiatu, gdzie przede wszystkim kontrolowali wzajemne relacje pomiędzy pieszymi i kierowcami. Stróże prawa zwracali uwagę, czy w tych miejscach uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujących przepisów. Podczas działań kłobuccy policjanci byli wspierani przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia z KWP w Katowicach, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia.
W czasie akcji stróże prawa zatrzymali m.in. kierowcę toyoty, który na ul. Kłobuckiej w Gruszewni wyprzedzał inne pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych. Niebezpieczny manewr kierowcy został zarejestrowany przez RSD, a następnie odtworzony sprawcy wykroczenia. Za popełnione wykroczenie 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł. Dodatkowo na konto mężczyzny trafiło 15 punktów karnych.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0171 seconds.