Z ostatniej chwili

10 tysięcy motocyklistów

2021-04-13 11:23:10 informacje
img

Nawet 10 tysięcy osób mogło wziąć - mimo pandemii - udział w niedzielnym  Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego na Jasną Górę - informuje częstochowska Policja. 
Decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie na Jasnogórskie Błonia wjechało mniej uczestników niż w poprzednich latach. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, policjanci systematycznie informowali o konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego oraz reagowali na łamanie obostrzeń. Policjanci wylegitymowali 156 osób, ujawnili 1 kierującego samochodem w stanie nietrzeźwości i blisko 100 wykroczeń. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa materiały zgromadzone w trakcie tego wydarzenia zostaną przekazane do prokuratury i do sanepidu pod kątem naruszenia prawa przez organizatora pielgrzymki.
Po mszy świętej sierżant sztabowy Mariola Kowalczyk-Trąbska z częstochowskiej drogówki rozdawała uczestnikom ulotki opracowane wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS, by przemówić do wyobraźni miłośników jednośladów.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0169 seconds.