Z ostatniej chwili

3 sprawcy zatrzymani

2021-05-14 11:22:07 informacje
img

Dzięki czujności kryminalnego z „jedynki” pod koniec kwietnia jednego dnia zatrzymano 3 sprawców, którzy dopuścili się przestępstw kryminalnych - informuje częstochowska Policja. 
Pod koniec kwietnia aspirant Piotr Tatarek w drodze na służbę zauważył 2 mężczyzn, którzy szli alejami w kierunku Jasnej Góry. Zaczął ich obserwować. Gdy znaleźli się na przejściu dla pieszych, jeden z mężczyzn, nie zważając na czerwone światło, wtargnął wprost pod nadjeżdżający pojazd. Gdy kierowca zatrzymał się, ten kopnął w samochód i zaczął się oddalać, cały czas nerwowo gestykulując. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego i dalej podążał za nimi.
Chwilę później był świadkiem, jak ten sam mężczyzna celowo złamał drzewko rosnące przy drodze, a kilka metrów dalej rozbił szybę w zaparkowanym samochodzie. Zaraz potem na miejsce przyjechał patrol z „jedynki”.
Agresywny i pobudzony chuligan został zatrzymany. 41-letni mieszkaniec Częstochowy usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Gdy po służbie ten sam policjant wracał do domu, w rejonie placu Rady Europy usłyszał wołanie o pomoc. Kobieta krzyczała, że jej partner został pobity. Aspirant Piotr Tatarek szybko rozpoznał sytuację i po upewnieniu się, że życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo, ruszył w pościg za oddalającymi się sprawcami.
Gdy do nich dobiegł, krzyknął, że jest policjantem i obezwładnił jednego z mężczyzn. Później ujął również jego kolegę. Po chwili na miejsce przyjechał patrol z „jedynki” wezwany przez stróża prawa.
Jak się okazało, 37-latek wraz z 32-letnim kolegą pobili swoją ofiarę, rozbijając szklaną butelkę na jego głowie i uderzając go po całym ciele. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi im do 8 lat więzienia.

Page generated in 0.0498 seconds.