Z ostatniej chwili

30-latek zatrzymany ze znaczną ilością środków odurzających

2021-10-04 11:37:16 informacje
img

Kryminalni z Częstochowy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ubiegłym tygodniu zatrzymali 30-latka, który posiadał znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli prawie 3 tys. działek dilerskich amfetaminy i blisko 80 działek marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe – informuje częstochowska Policja.

Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej kolejny raz zatrzymali znanego im 30-latka. W ubiegłą środę (29 września) operacyjni weszli do mieszkania mężczyzny, gdzie ujawnili znaczną ilość narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 18 tys. zł. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych stróże prawa znaleźli prawie 300 gramów białego proszku i blisko 80 gramów zielonego suszu. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 30-latek powiedział policjantom, że to był ostatni raz, gdy został zatrzymany, bo postanowił znaleźć sobie uczciwe zajęcie i nie popadać już w konflikt z prawem.

Zgromadzone materiały policjanci przekazali prokuratorowi, który przedstawił 30-latkowi z Częstochowy zarzuty i zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0182 seconds.