Z ostatniej chwili

43. Ogólnopolski Konkurs im. Haliny Poświatowskiej

2022-07-06 11:01:10 informacje
img

Do udziału w poetyckiej rywalizacji zaprasza Regionalny Ośrodek Kultury. Czas na zgłoszenia jest do 12 września – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Zadaniem uczestniczek i uczestników jest nadesłanie maksymalnie pięciu  wierszy własnego autorstwa o dowolnej tematyce, wcześniej niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: „debiut” –  dla autorów po debiucie książkowym lub prasowym oraz „po debiucie” – dla autorów, których wiersze nie były dotąd publikowane w czasopismach lub prasie ogólnopolskiej. 

Mogą w nim wziąć udział poetki i poeci z kraju i z zagranicy, piszący w języku polskim, niezrzeszeni lub będący członkami związków twórczych oraz debiutanci. Warunkiem koniecznym jest ukończenie 16 lat.    

Prace oceni jury i wyłoni laureatów I, II, i III nagrody oraz przyzna ewentualne wyróżnienia w obu kategoriach.

Prace konkursowe (w formacie doc, docx lub odt) wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać drogą elektroniczną do 12 września, do godz. 14.00, na adres mejlowy poezja@rok.czestochowa.pl. 

W tytule wiadomości należy wpisać: „konkurs poetycki” oraz nazwę kategorii.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury. https://rok.czestochowa.pl/download/regulamin-43.-okp-2022-1657003980.pdf

Page generated in 0.0171 seconds.