Z ostatniej chwili

5 nietrzeźwych kierujących

2021-05-18 11:47:04 informacje
img

Aż 5 nietrzeźwych kierujących zatrzymali w ubiegły weekend policjanci z Częstochowy - informuje Policja. 
Jeden z nich, mając 2 promile alkoholu w organizmie, spowodował wypadek w gminie Konopiska. W wyniku zdarzenia poważne obrażenia odniosła pasażerka busa. Dwóch innych pijanych kierowców zatrzymano na terenie gminy Rędziny. Mieli prawie 4,5 promila alkoholu w organizmie.
W ubiegłą sobotę na terenie gminy Konopiska doszło do groźnego wypadku drogowego. 27-letni kierujący mazdą na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z busem. Jak się okazało, zarówno kierowca, jak i pasażer mazdy byli pijani. W organizmie kierowcy były aż 2 promile alkoholu. W wyniku zdarzenia poważne obrażenia odniosła pasażerka busa, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania wypadku, w którym inna osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu. W więzieniu może spędzić nawet 12 lat.
Dzięki reakcji świadków w piątek na terenie gminy Rędziny policjanci zatrzymali 2 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy mieli prawie 4,5 promila alkoholu w organizmie. 45-letni kierowca citroena i 37-latek z toyoty muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności.
Na zdjęciu: wypadek drogowy z udziałem busa i mazdy - mazda w rowie, bus z uszkodzonym przodem samochodu stoi na drodze
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0172 seconds.