Z ostatniej chwili

5 szczeniąt porzuconych w worku

2021-09-14 12:26:52 informacje
img

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają sprawę porzuconych szczeniąt w miejscowości Libidza. Przypadkowy świadek znalazł w polu 5 żywych piesków rasy mieszanej, które były zamknięte w worku jutowym. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności – informuje kłobucka Policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę 4 września, w okolicy miejscowości Libidza. Przypadkowy świadek podczas wykonywania prac polowych znalazł biały worek jutowy zawiązany sznurkiem. Po otwarciu wybiegło z jego wnętrza 5 szczeniaków. Dwa uciekły w stronę pobliskiego lasu, a trzy udało mu się złapać. Pieski zostały nakarmione, są pod dobrą opieką i nie zagraża im już niebezpieczeństwo. Są już nawet chętne osoby do ich adopcji. Kłobuccy kryminalni prowadzą w tej sprawie dochodzenie w kierunku znęcania się nad szczeniakami ze szczególnym okrucieństwem.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku, ulica Bohaterów Bitwy pod Mokrą 5, tel. 47 85 82 200 lub pg@klobuck.ka.policja.gov.pl.

Policja gwarantuje anonimowość!

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0184 seconds.