Z ostatniej chwili

Agresywny chuligan uderzył pielęgniarkę

2022-07-04 12:29:47 informacje
img

Policjanci z komisariatu IV zatrzymali w poniedziałek 27 czerwca 32-letniego mężczyznę, który w przychodni lekarskiej zaatakował pielęgniarkę, a następnie policjantów. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że agresor kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Za czyn o charakterze chuligańskim 32-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia – informuje częstochowska Policja.

Dyżurny z „czwórki” otrzymał wezwanie na interwencję wobec agresywnie zachowującego się mężczyzny w przychodni lekarskiej. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że pobudzony mężczyzna wszedł bez pytania do gabinetu lekarskiego z butelką alkoholu w ręce i zaczął się głośno zachowywać. Pielęgniarka, która przebywała w tym pomieszczeniu, zwróciła mu uwagę, by wyszedł i się uspokoił, co jeszcze bardziej go rozwścieczyło. Agresor zaatakował kobietę, rozbijając szklaną butelkę na jej głowie. Gdy kobieta uciekła do pokoju obok, napastnik poszedł za nią i szarpał drzwi tak długo, aż wyrwał klamkę i ponownie ją zaatakował. Zanim został odciągnięty przez innych pacjentów, zdążył jeszcze kilkakrotnie uderzyć pracownicę przychodni.

Gdy na miejscu pojawili się dzielnicowi z Komisariatu IV, 32-letni mieszkaniec Częstochowy był zamknięty przez portiera w jednym z pomieszczeń przychodni. Po krótkiej rozmowie z policjantami mężczyzna na chwilę się uspokoił, jednak wychodząc na korytarz, znów wpadł w szał – bijąc i kopiąc interweniujących policjantów. Policjanci obezwładnili 32-latka i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Dwa dni później sąd na wniosek częstochowskiej prokuratury zdecydował, że 32-latek kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Za naruszenie nietykalności cielesnej świadka zdarzenia, który odciągał go od kobiety oraz uderzenie pielęgniarki i policjantów, grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Page generated in 0.0182 seconds.