Z ostatniej chwili

Akcja „Pieszy i rower”

2022-07-27 08:25:12 informacje
img

W miniony piątek częstochowscy strażnicy miejscy wzięli udział w działaniach „Pieszy i rower” prowadzonych przez KMP w Częstochowie.
Mieli podejmować interwencje wobec pieszych i rowerzystów, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, a także wobec innych uczestników ruchu drogowego narażających pieszych i rowerzystów na niebezpieczeństwo.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej sprawdzali, czy rowerzyści nie jeżdżą traktami dla pieszych oraz czy piesi nie chodzą ścieżkami rowerowymi.
Sprawcy wykroczeń byli pouczani lub karania mandatami.
Straż Miejska w Częstochowie apeluje do kierowców, aby w rejonie przejść dla pieszych uważali na wchodzące na zebrę osoby, a także na osoby korzystające z rowerów i hulajnóg elektrycznych. Rowerzyści powinni korzystać ze ścieżek dla rowerów, a piesi z chodników i deptaków dla pieszych. Wszystkie osoby zbliżające się do przejść dla pieszych powinny zachować też szczególną ostrożność. Użytkownicy hulajnóg elektrycznych powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, a także gdy zbliżają się do skrzyżowań czy przejść dla pieszych…

Page generated in 0.0157 seconds.