Z ostatniej chwili

Akcja krwiodawstwa 4HEROES

2023-08-11 13:28:23 informacje
img

Klub Honorowych Dawców Krwi Częstochowski Legion zaprasza kolejny raz na plac Biegańskiego, na drugą akcję krwiodawstwa w ramach kampanii krwiodawstwa 4HEROES, która ma na celu zbiórkę jak największej ilości krwi, pozyskanie dawców pierwszorazowych oraz promowanie Honorowego Krwiodawstwa.

Zbiórka krwi odbędzie się w środę 16 sierpnia 2023 r. w godz. 9.00 - 13.00 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach na pl. Biegańskiego w Częstochowie.

Każdego dnia setki ludzi w całym kraju potrzebują krwi. Mogą to być osoby poszkodowane w wypadkach, chorujący na ciężkie choroby, czy też kobiety rodzące dzieci. Krew może być oznaką nadziei w najtrudniejszych chwilach.

Pamiętajmy, że oddawanie krwi to dar życia, który sprawia, że jesteśmy bliżej siebie jako społeczeństwo. To moment, w którym pokazujemy współczucie i troskę o innych ludzi. To zasiewanie dobra i dzielenie się tym, co mamy najlepszego - zdrowiem.

Tym razem akcja organizowana przez Częstochowski Legion jest częścią ogólnopolskiej kampanii krwiodawstwa 4HEROES organizowanej przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion przy współpracy z Dowództwem Komponentu Wojsk Specjalnych. W ramach kampanii już od 1 lipca odbywa się konkurs zarówno na Portalu Legion www.legionhdk.pl, jak i za pomocą mobilnej aplikacji „Legion HDK - Honorowy Dawca Krwi”, który trwa aż do 1 września 2023 r. Każdego dnia wybieranych jest kilka donacji, które wyróżniane są nagrodami od sponsorów. Na koniec dodatkowo spośród uczestników wylosowani zostaną szczęśliwcy, którzy zdobędą atrakcyjne nagrody główne.

Na częstochowskiej akcji Legionu jak zwykle przygotowano wiele atrakcji. Każdy Dawca Krwi otrzyma specjalny certyfikat kampanii 4HEROES, natomiast do wyboru będą znów gadżety oraz vouchery od partnerów klubu takie jak obiad w restauracji, karnety na siłownię czy rodzinny bilet do alpakarni, ale też przegląd techniczny samochodu, sprawdzenie mocy pojazdu na hamowni, tatuaż lub usługa barberska. Zapewnione zostaną również słodki poczęstunek od zaprzyjaźnionej piekarni oraz kawa i ciastko w pobliskiej kawiarni, które dodadzą energii po donacji.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50 kg. Pamiętać należy, aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm, czyli wypić dużą ilość wody lub soku (minimum 2 litry) zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Wyzwól w sobie Bohatera! Oddaj krew i podaruj życie!

Page generated in 0.0159 seconds.