Z ostatniej chwili

Alkohol + rower = wysoka grzywna

2022-07-20 11:50:56 informacje
img

Surowe konsekwencje spotkały 4 mężczyzn, którzy pijani wybrali się na rowerowe przejażdżki. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy nałożyli na nich wysokie mandaty - informuje myszkowska Policja.
Tylko wczoraj, 19 lipca po południu w ręce policjantów z myszkowskiej drogówki wpadło 4 pijanych cyklistów. Mężczyźni w wieku 26, 31, 51 i 74 lat jechali na rowerach pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich „wpadł” na ul.  Orzeszkowej w Myszkowie, a następny na  ul. Sikorskiego. Ten sam patrol mundurowych, tym razem w Poraju skontrolował kolejnych dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Niechlubny rekordzista miał w organizmie promil alkoholu. W związku z popełnionymi wykroczeniami wszyscy mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami.
Od 1 stycznia obowiązują zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym. 2500 zł - to obecnie wysokość mandatu za kierowanie rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny, za kierowanie rowerem po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila). Takie zachowanie może zakończyć się mandatem w wysokości 1000 zł.

Page generated in 0.0162 seconds.