Z ostatniej chwili

Amerykańska konsul z wizytą u prezydenta

2023-01-16 00:39:14 informacje
img

W Urzędzie Miasta gościła w piątek 13 stycznia Konsul Generalna USA w Krakowie Erin Nickerson, pełniąca tę funkcję od sierpnia 2022 r. Z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem rozmawiała m.in. o rozwoju przedsiębiorstw z kapitałem amerykańskim, które prowadzą działalność w Częstochowie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Podczas spotkania poruszono tematy dotyczące współpracy samorządu z największymi firmami. Dyskutowano m.in. o Guardianie (hucie szkła w Częstochowie należącej do amerykańskiego koncernu Guardian Industries) oraz o planach wybudowania węzła Bugajska bis i konieczności zabezpieczenia większych środków finansowych na tę inwestycję. Guardian właśnie obchodził 20-lecie funkcjonowania częstochowskiego zakładu. Ten jubileusz również był wpisany w program pobytu Erin Nickerson w Częstochowie.
Konsul pytała o rosnące koszty utrzymania miasta i o liczbę uchodźców z Ukrainy. Rozmawiano również o rynku pracy, kulturze, a nawet o rowerach. Prezydent opowiedział o festiwalu jazzowym, paradzie nowoorleańskiej oraz mecenasie kultury i honorowym mieszkańcu Częstochowy Zygmuncie Rolacie – prezesie Stowarzyszenia Żydów Częstochowian na stałe mieszkającym w USA.
Wizytę Pani Konsul zakończył wpis do księgi pamiątkowej Częstochowy.
Fot. Łukasz Kolewiński / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0174 seconds.