Z ostatniej chwili

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo 27-latki

2021-09-02 13:33:25 informacje
img

30c sierpnia zakończyły się poszukiwania 27-letniej mieszkanki Częstochowy. Policjanci znaleźli jej ciało na terenie powiatu kłobuckiego. Do zabójstwa przyznał się jej 29-letni mąż, z którym przebywała w separacji. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. W więzieniu może spędzić całe życie – informuje częstochowska Policja.

W sobotni poranek 28 sierpnia częstochowska policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 27-letniej mieszkanki miasta. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kobieta wyszła tylko na chwilę z domu. Ostatni raz była widziana około 5.40 przy ul. Nowowiejskiego w Częstochowie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadzili intensywne czynności poszukiwawcze do poniedziałku 30 sierpnia. W tym dniu po południu w miejscowości Łobodno (powiat kłobucki) kryminalni znaleźli ciało zaginionej i zatrzymali jej 29-letniego męża, z którym pozostawała w separacji.

Na podstawie zgromadzonego przez policję materiału dowodowego Prokuratora Rejonowa Częstochowa – Północ wszczęła śledztwo, a następnie postawiła zarzut zabójstwa zatrzymanemu.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Jako motyw podał nieporozumienia na tle rozpadu małżeństwa.

29-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek częstochowskiej prokuratury najbliższe 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

Page generated in 0.0148 seconds.