Z ostatniej chwili

Areszt za kradzież elektronarzędzi ze sklepu

2021-03-31 11:49:49 informacje
img

Policjanci z „jedynki” zatrzymali na gorącym uczynku 45-latka, który 19 marca próbował włamać się do dwóch częstochowskich sklepów, a tydzień później ukradł elektronarzędzia w jednym z supermarketów. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie – informuje Policja.

Policjanci z Komisariatu I w Częstochowie otrzymali informację o zniszczeniu witryny sklepowej i usiłowaniu włamania do dwóch sklepów w centrum miasta. Przeprowadzona analiza zgromadzonego materiału oraz czynności operacyjno-rozpoznawcze pozwoliły zatrzymać sprawcę jeszcze tego samego dnia. 45-latek znany był policjantom ze swojej przeszłości kryminalnej. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Tydzień później 45-latek został ujęty przez ochronę jednego ze sklepów zaraz po tym, jak ukradł elektronarzędzia za ponad tysiąc zł.

Biorąc pod uwagę rażące naruszenie zasad porządku prawnego oraz zlekceważenie nałożonego wcześniej policyjnego dozoru, sąd zdecydował, że recydywista kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiałt częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0166 seconds.