Z ostatniej chwili

Areszt za usiłowanie zabójstwa

2023-03-21 12:55:19 informacje
img

Na wniosek śledczych z częstochowskiej „czwórki” i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 62-letniego mieszkańca miasta, który usiłował zabić swoją partnerkę. Mężczyzna podczas awantury zaatakował ją nożem. Zatrzymanemu grozi nawet dożywotnie więzienie - informuje częstochowska Policja.
Do zdarzenia doszło w miniony czwartek przed 17.00 w jednym z częstochowskich mieszkań. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych z Komisariatu IV, podczas libacji alkoholowej doszło do nieporozumienia pomiędzy 62-latkiem a jego 60-letnią konkubiną. W czasie kłótni pijany awanturnik chwycił za nóż i zadał nim swojej partnerce ciosy w głowę. Kobieta trafiła do szpitala, a 62-letni sprawca do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu prokuratorskiego zarzutu usiłowania zabójstwa.
Na wniosek policjantów i prokuratora częstochowski sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 62-latka tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.
Na wniosek śledczych z częstochowskiej „czwórki” i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 62-letniego mieszkańca Częstochowy. Zatrzymanemu grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.

Page generated in 0.0194 seconds.