Z ostatniej chwili

Atakował bezbronne seniorki

2021-11-23 12:16:09 informacje
img

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie namierzyli, a następnie zatrzymali 45-latka, który napadł na 4 starsze kobiety. Mężczyzna najpierw doprowadzał je do bezbronności, a następnie okradał. Na wniosek prokuratora sąd postanowił, że 45-letni przestępca kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie – informuje Policja.

Do pierwszego napadu doszło w sierpniu. Drugie, bardzo podobne miało miejsce na początku listopada. 45-letni mężczyzna wytypował swoje ofiary i szedł za nimi aż do ich miejsca zamieszkania. Gdy kobiety wchodziły do swojego mieszkania, wchodził za nimi, a następnie, używając siły, popychał, przewracał na podłogę i żądał od nich wartościowych przedmiotów.

W dwóch kolejnych przypadkach, które miały miejsce w listopadzie, zaatakował swoje ofiary już w drodze do ich miejsca zamieszkania. W stosunku do starszych kobiet za każdym razem używał siły. Szarpał je za ubrania, a następnie, przewracając na ziemię, okradał z pieniędzy i wartościowych przedmiotów, które miały przy sobie.

Kryminalni wnikliwie analizowali każdy szczegół mogący naprowadzić ich na przestępcę. 17 listopada trafili na trop 45-latka. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, dlatego teraz grozi mu co najmniej 15 lat więzienia.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0208 seconds.