Z ostatniej chwili

Będą świecić oszczędnie

2022-09-12 10:31:05 informacje
img

Kilkanaście kolejnych inwestycji związanych z budową energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie miasta prowadzi Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie. Część zadań została już zakończona, realizacja innych trwa bądź zostanie sfinalizowana do końca roku. W większości są to nowe obwody oświetleniowe, które poprawią komfort życia lokalnych społeczności w miejscach, gdzie dotąd brakowało ulicznych lamp. W dobie kryzysu na rynku energii są to inwestycje o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców i miejskiego budżetu. Nowoczesne oświetlenie typu LED, dominujące w efekcie wielu inwestycji realizowanych na przestrzeni ostatniej dekady przez MZD na przeważającym obszarze Częstochowy, potrzebuje bowiem dużej mniej energii do efektywnego oświetlania ulic i chodników od lamp starszego typu.

Ulice objęte wspomnianymi, pracami oświetleniowymi to:  Żarecka, Jęczmienna, Bratkowa, Krokusowa, Biwakowa, Południowa, Zielna, Połaniecka, Limanowska (II etap), Kosiarzy, Malownicza, Suwalska, Inspektowa.

Koszt wszystkich wymienionych robót i dokumentacji w kilkunastu wskazanych lokalizacjach na ternie Częstochowy wynosi niespełna 900 tys. zł pochodzących z budżetu miasta – informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

Fot. Materiały MZD

Page generated in 0.0169 seconds.