Z ostatniej chwili

Bez karty pojazdu

2022-09-09 11:01:31 informacje
img

Weszły w życie nowe przepisy dotyczące pojazdów. W urzędzie nie będą już wydawane karty pojazdu i nalepki kontrolne. Dzięki tej zmianie właściciele zaoszczędzą 94,50 zł podczas rejestracji pojazdu np. sprowadzonego z zagranicy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Karty pojazdów obowiązują od 1999 r. Od 4 września ten dokument nie jest już wydawany. To oznacza, że nie jest też wymagany przy przerejestrowaniu pojazdu. Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym zniosła także obowiązek posiadania nalepki kontrolnej, która musiała być umieszczana na szybie samochodu.

Wszyscy, którzy posiadają kartę pojazdu, mogą zostawić ją sobie na pamiątkę lub zwrócić do Wydziału Spraw Obywatelskich UM.

To samo dotyczy nalepek kontrolnych - nie będą już wydawane ani nie będzie obowiązku ich umieszczania na przedniej szybie pojazdu. Nie będzie wydawany również wtórnik nalepki kontrolnej. Właściciel pojazdu może zachować nalepkę na szybie albo ją usunąć.

Dzięki zmianie tych przepisów właściciele pojazdów zaoszczędzą pieniądze np. podczas rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy w sumie 94,50 zł (karta pojazdu 75 zł, nalepka kontrolna 18,50 zł, opłata ewidencyjna 1 zł), a w przypadku rejestracji pojazdu wcześniej zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i bez zachowania dotychczasowych tablic rejestracyjnych 19 zł (nalepka kontrolna 18,50 zł, opłata ewidencyjna 0,50 zł).

Page generated in 0.0155 seconds.