Z ostatniej chwili

Bezdomni potrzebują naszej pomocy i wsparcia

2022-11-15 12:04:44 informacje
img

W okresie jesienno-zimowym policjanci z częstochowskiej prewencji realizują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom bezdomnym. Podczas codziennej służby patrolowej i obchodowej zwracają uwagę na tych, którzy nie mają żadnego schronienia i podczas niskich temperatur zagrożone jest ich życie i zdrowie. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka. Czasem jeden telefon może uratować komuś życie – apeluje częstochowska Policja.

Każdego roku jesienią policjanci rozpoczynają nieść pomoc najbardziej potrzebującym, którzy często bez środków do życia, bez dachu nad głową i w złym stanie zdrowia przebywają w opuszczonych budynkach, altanach czy na klatkach schodowych. Gdy pogoda na zewnątrz bywa zmienna, a w nocy temperatura spada poniżej zera, osoby bezdomne, starsze czy bezradne są szczególnie zagrożone wychłodzeniem, dlatego w ramach codziennej służby policjanci sprawdzają pustostany, opuszczone miejsca, garaże, altany i klatki schodowe, by pomóc najbardziej potrzebującym.

Policja przypomina, że co roku od 1 listopada do 31 marca całodobowo działa bezpłatna infolinia pod numerem telefonu 987 dla osób potrzebujących zapewnienia schronienia, obejmująca całe województwo śląskie. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informacje o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne można przekazywać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (wybierając kategorię „bezdomność”) lub bezpośrednio swojemu Dzielnicowemu.

Policja apeluje też do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, by nie pozostawali obojętni na osoby potrzebujące naszego wsparcia. Czasem wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i powiadomić służby, by uratować komuś życie.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0173 seconds.