Z ostatniej chwili

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

2021-11-24 12:37:04 informacje
img

Od 23 listopada przeciwko grypie może zaszczepić się każda pełnoletnia osoba – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. Szczepienia są bezpłatne, ale będą prowadzone tylko do wyczerpania stanów magazynowych Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Według informacji Ministerstwa Zdrowia wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień. Szczepienia są wykonywane przy użyciu szczepionki przeciwko grypie na sezon 2021/2022 do 31 marca 2022 r. lub do wyczerpania stanów magazynowych Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że się zgłoszą do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Nie ma jednak gwarancji, że wszyscy chętni zostaną zaszczepieni, ponieważ liczba dostępnych szczepionek będzie ograniczona. Dostępność szczepionek w danym punkcie będzie też zależeć  od terminów dostaw z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. 

Więcej informacji oraz mapa punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype .

Page generated in 0.0218 seconds.