Z ostatniej chwili

Budowa al. Wojska Polskiego – objazd na Błesznie

2023-02-27 10:29:51 informacje
img

Z powodu prac odwodnieniowych od 27 lutego do 6 marca zostanie zamknięta dla ruchu droga w ciągu ul. Zesłańców Sybiru pomiędzy ul. Olszową a ul. Cisową na fragmencie kilkudziesięciu metrów – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Tym samym niemożliwy będzie przejazd z ul. 11 Listopada do ul. Bohaterów Katynia w obu kierunkach. Zamknięcie objedziemy ulicą Jesienną.

Wyznaczone zostały objazdy dla autobusów MPK linii nr: 32, 35, 53, 58, 65, 68 i 100. Będą obowiązywały zmiany:

• linie 32, 35, 53, 58, 65 i 68 będą w obu kierunkach kursować ulicami Jesienną i al. 11 Listopada do węzła „Estakada”;

• dodatkowo linia 58 będzie kursować na trasie skróconej: Olsztyn Rynek – Zajezdnia MPK;

• linia 100 będzie kursować w obu kierunkach bez zmian od Galerii Jurajskiej do Powstańców Śląskich, a następnie: al. Niepodległości, al. 11 Listopada, ulicami Jesienną i Bohaterów Katynia do pętli BŁESZNO, która stanie się przystankiem końcowym;

• na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki pośrednie.

Po 6 marca wróci przejezdność w ciągu ul. Zesłańców Sybiru, a w ślad za tym komunikacja miejska na swoje dotychczasowe trasy w tej części miasta.

* WIADUKT

Jednocześnie wykonawca poinformował, że w najbliższych dniach przystępuje do dalszego etapu budowy nowego wiaduktu w miejscu starej estakady. Prace będą się wiązały z czasowym przekładaniem ruchu w ciągu al. Pokoju i ul. Jagiellońskiej w obu kierunkach z jednej jezdni na drugą (analogicznie jak wtedy, kiedy osadzono konstrukcję).

Nie będzie to jednak miało wpływu na płynność ruchu, bo ten zostanie na każdym etapie prac utrzymany. Bez zmian na razie ma pozostać także ruch tramwajowy.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0168 seconds.