Z ostatniej chwili

Charytatywnie dla zwierząt - finał

2022-12-27 13:37:51 informacje
img

Ponad 2 tony karmy, 150 koców, leżanki i inne akcesoria udało się zebrać w czasie akcji „Charytatywnie dla Zwierząt” w częstochowskich szkołach i przedszkolach oraz wspartej przez sponsorów - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Efekt zbiórki trafi głównie do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej, ale m.in. także do innych tymczasowych domów adopcyjnych.
- W akcji wzięło udział prawie 50 częstochowskich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej uczniów włącza się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Akcję wsparły także lokalne firmy oraz częstochowskie MPK – mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, dziękując osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w zbiórkę.  
- Karma i pomoc rzeczowa trafi w tym roku nie tylko do miejskiego Schroniska, ale także do oddolnych, obywatelskich grup i inicjatyw na rzecz zwierząt – deklarował Jakub Sikora przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy.
Młodzieżowa Rada - obok Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa - była jednym z głównych organizatorów szóstej edycji „Charytatywnie dla Zwierząt”.
W tym roku z zebranych darów oprócz Schroniska skorzystają także Fundacja Psia Duszka, Częstośląskie koty do adopcji oraz Przystanek Kot.
Ponadto w akcję włączyły się: Sklep zoologiczny „Ryś”, Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych, Canis e Catus, Centrum Handlowo-Usługowe „Jagiellończycy”, Projectcom, „Magia Szycia” oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie S.A.
Akcję wsparli także przedstawiciele Rady Miasta - Małgorzata Iżyńska – społeczna konsultantka ds. ochrony zwierząt w Częstochowie  oraz Sebastian Trzeszkowski.
Podsumowanie zbiórki nastąpiło 22 grudnia w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, prowadzonym na zlecenie miasta przez częstochowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.   
Fot. Łukasz Kolewiński / UM

Page generated in 0.0187 seconds.