Z ostatniej chwili

Coraz bliżej budowy nowego Bloku TBS

2023-09-12 11:46:58 informacje
img

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie Sp. z o.o. ogłosił przetarg na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ramach TBS, zlokalizowanego na działce przy ul. Łódzkiej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Po ubiegłorocznym drastycznym wzroście cen na rynku budowlanym ZGM TBS powrócił do planów budowy trzynastego bloku w formule TBS w Częstochowie. Na stronie zamówień publicznych dostępne jest już ogłoszenie o przetargu na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Łódzkiej na działce nr 49 obręb 39. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wybudowanie w standardzie „pod klucz” budynku mieszkalnego jednoklatkowego, o czterech kondygnacjach nadziemnych z windą wewnątrz klatki, miejscami postojowymi i zagospodarowaniem terenu. Przy tej okazji ruszył także przetarg na budowę linii kablowej 1 kV dla zasilania placu budowy tejże inwestycji.
Rozpoczynamy całą procedurę przetargową od nowa. Budynek został przeprojektowany i dostosowany do aktualnej sytuacji rynkowej. Miejmy nadzieję, że tym razem wyłonimy wykonawcę i budowa będzie się mogła rozpocząć jeszcze w tym roku – mówi prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie Paweł Konieczny. 

Budynek TBS ma powstać po zachodniej stronie ul. Łódzkiej na działkach przekazanych w 2020 r. przez Miasto. Nieruchomość ma mieć nowoczesną bryłę, która zostanie ocieplona i wyposażona w przestronne balkony. W czterokondygnacyjnym bloku przygotowane zostaną 23 mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o całkowitej powierzchni użytkowej 1638,27 m kw. i kubaturze 6400 m sześc.

– Pierwszy blok będzie zalążkiem nowego osiedla mieszkaniowego, gdzie już dziś jest miejsce nawet na 13  czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z parkingami, placami zabaw i dużą ilością zieleni. W sumie mogłoby się tam znaleźć ok. 350 mieszkań czynszowych – przewiduje prezes Konieczny. 

Atutem przyszłego osiedla mieszkaniowego jest niewątpliwie jego lokalizacja – niemal w centrum miasta. Dodatkowo w pobliżu znajdują się liczne punkty handlowo- usługowe, szkoły, uczelnie oraz przystanki MPK. 

Nowe bloki mają być wybudowane w formule TBS w ramach najmu czynszowego. Osoby nim zainteresowane zobowiązane będą do wpłaty kwoty partycypacji wyliczonej według wymaganego wskaźnika partycypacji w wysokości 30% wartości odtworzeniowej mieszkania. 

Na zdjęciu: Blok ZGM TBS na Wyczerpach, oddany do użytku w 2018 r. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0194 seconds.