Z ostatniej chwili

Częstochowscy grapplerzy z Rio Grappling Club Częstochowa Mistrzami Polski ADCC!

2023-04-18 13:32:02 informacje
img

W sobotę 15 kwietnia odbyły się w Warszawie XIX Mistrzostwa Polski ADCC, w których udział wzięli zawodnicy z częstochowskiego klubu Rio Grappling Club Częstochowa. Są to najbardziej prestiżowe zawody dla chwytaczy – informuje Marcin Ciszek z Rio Grappling Clubu Częstochowa.

Walki na zasadach ADCC odbywają się w formule bez kimon. Przez pierwszą połowę rundy zawodnicy walczą o poddanie, natomiast w drugiej połowie liczone są również punkty. Zadaniem zawodników jest obalenie przeciwnika, kontrolowanie go w parterze oraz zmuszenie do poddania poprzez duszenie bądź wykonanie dźwigni na stawy. 

Na podium stanęli:  Mateusz Stodulski, który stoczył 3 walki, z czego wszystkie wygrał przez poddanie, finalnie zdobywając tytuł Mistrza Polski ADCC, Jakub Całka, który stoczył 4 walki, z czego 3 wygrał przez poddanie, a walkę finałową wygrał w dogrywce decyzją sędziego, finalnie zdobywając tytuł Mistrza Polski ADCC, Anna Klama, która stoczyła 3 walki, z czego jedną wygrała przez poddanie, jedną wygrała przewagą punktów, natomiast walkę finałową przegrała przez poddanie, finalnie zdobywając tytuł Wicemistrza Polski ADCC.

Oto oficjalne wyniki:

Mateusz Stodulski – I miejsce w kat. Junior 12-14 lat; -55 kg 

Jakub Całka – I miejsce w kat. Adult men początkujący; - 76 kg 

Anna Klama – II miejsce w kat. Adult women początkujące; - 55 kg

Page generated in 0.0158 seconds.