Z ostatniej chwili

Częstochowscy policjanci uratowali rozbitków

2022-07-27 08:59:36 informacje
img

Policjanci z częstochowskiego pododdziału prewencji pełniący w sobotę służbę na zbiorniku wodnym w Poraju udzielili pomocy 2 osobom znajdującym się w wodzie. Mundurowi podczas burzy przystąpili do akcji ratunkowej, gdy zauważyli na środku zalewu przewróconą żaglówkę. Pomoc przyszła w samą porę i nikomu z uczestników rejsu nic się nie stało - informuje częstochowska Policja.
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, jak co roku, dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą, patrolując policyjnymi łodziami zalew w Poraju. Jak bardzo ich obecność jest potrzebna, przekonali się turyści w miniony weekend. W sobotę około 15.30, podczas gwałtownej burzy, policyjni wodniacy zauważyli, jak silny wiatr na środku zalewu przewraca żaglówkę, a pływające na niej dwie osoby wpadają do wody. Kobieta i mężczyzna w wieku 46 i 50 lat unosili się na powierzchni dzięki kamizelkom ratunkowym, które mieli na sobie, jednakże źle założone, nie pozwoliły im sprawnie manewrować w wodzie i samodzielnie dotrzeć do brzegu. Policjanci bardzo szybko przypłynęli na miejsce i dwóch z nich wskoczyło do wody. Po chwili wyciągnęli rozbitków na pokład łodzi patrolowej. 
Podczas akcji do pomocy przypłynął właściciel miejscowej wypożyczalni sprzętu wodnego wraz z policjantem, który w tym dniu na wolnym wypoczywał z rodziną nad zalewem. Wspólnymi siłami odholowano żaglówkę bliżej brzegu i ustawiono ją do pionu. 
Sobotnia akcja ratunkowa była kolejną, która zakończyła się pomyślnie. Nikt bowiem z ratowanych osób nie ucierpiał i nie wymagał hospitalizacji. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie tego typu sytuacje kończą się szczęśliwie. Konsekwencje braku rozwagi podczas wypoczynku nad wodą mogą niekiedy okazać się tragiczne w skutkach. Policja jeszcze raz apeluje o rozsądek.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0154 seconds.