Z ostatniej chwili

Częstochowska Masa Krytyczna 197

2023-08-24 10:23:29 informacje
img

W sierpniu mija 19 lat Masy Krytycznej w Częstochowie. Z tej okazji 197. Częstochowska Masa Krytyczna w najbliższy piątek 25 sierpnia  będzie mieć charakter urodzinowy.

Sam przejazd został podzielony na kilka części.

Tradycyjnie start nastąpi o godz. 18:00 z pl. Biegańskiego, jednakże tym razem trasa powiedzie wyłącznie drogami rowerowymi. 

Odwiedzimy m.in. miejsce, które przez cyklistów wielokrotnie zostało uznane za niebezpieczne – Most nad Stradomką – al. Niepodległości. Trasa wynosi ok 13 km. – zapowiadają organizatorzy. – Od godz. 19:00 zapraszamy na pl. Biegańskiego, gdzie czekać będzie kilka atrakcji. Następnie uczestnicy wspólnie przejadą 15 km, a przejazd zakończy się około 21.30. Przejazd ten odbędzie się już po jezdniach i jak na wydarzenia Masy przystało, zabezpieczony przez służby. Trasa powiedzie Nas przez na co dzień niedostępne drogi, w tym Węzeł przy Castoramie. Przejazd organizowany jest, aby zwrócić uwagę na oświetlenie rowerzystów po zmierzchu. Każdy uczestnik biorący udział w wydarzeniu obowiązkowo w swoim rowerze musi posiadać działające światło z przodu i z tylu.

Page generated in 0.0171 seconds.