Z ostatniej chwili

Częstochowski Finał WOŚP

2023-01-23 14:40:55 informacje
img

„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – to hasło tegorocznego, 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za zebrane fundusze WOŚP wyposaży szpitale w urządzenia pozwalające przyspieszyć diagnostykę zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

W Częstochowie finał WOŚP na pl. Biegańskiego rozpocznie się w niedzielę 29 stycznia  o godz. 10.00.

Wiadomo, że zagrają dla nas: Era Band, Taxi Blues Band, Amelia Cierpiał z zespołem, Dzika Plaża, Habakuk i – jako gwiazda wieczoru –Loka.

Dodatkowe atrakcje i imprezy to: Parada Serc – ruszy o  godz. 12.00 z pl. Daszyńskiego, liczne licytacje, psi wolontariusze i pyszna grochówka. 

Kolekcjonerzy uzupełnią na pewno swoje zbiory o kolejną monetę okolicznościową. Natomiast nowinką w tym roku będzie także cegiełka fantowa.

Przewidziano w ramach finału animacje dla dzieci, zajęcia z pierwszej pomocy i turniej siatkarski.

Nie zabraknie, organizowanego już po raz 11., Częstochowskiego Biegu „Policz się z cukrzycą” (w ramach parkrun w Lasku Aniołowskim – organizatorzy zapraszają w sobotę 28 stycznia od 7.30 do biura Biegu na miejscu styku Lasku Aniołowskiego i Promenady. O 8.30 będzie tu też wyjątkowa licytacja).

Wydarzeniem dla fanów motoryzacji będzie X Śląska Integracja Terenowa. Koło OKOŃ Wodociągi postanowiło natomiast zorganizować Łowisko Specjalne pod hasłem Łowimy z WOŚP. Odbędą się ponadto Warsztaty Lego (Pestka, ul. Śląska, godz. 13.15).

Dla miłośników hartowania się – Zmorsowani Częstochowa przygotowali Morsowanie na plaży Adriatyk w Parku Lisiniec (z próbą ustanowienia rekordu w ilości osób morsujących w jednym momencie o godz. 13.10 – lecz rozmaite atrakcji będą tu już od godz. 9.00) – rozpocznie je loteria fantowa. Na 12.00 zapowiedziano początek licytacji, w których będzie można zdobyć koszuli Włókniarza z autografami, książki z dedykacjami autorów, WOŚP-owe gadżety. W planie są też spotkania z autorami przy kawie, a dla odważnych – skok na bungee.

Rzecz jasna, o 20.00 najważniejsza część Finału – na pl. Biegańskiego, a w tym roku też i na plaży Adriatyk zapłonie tradycyjne światełko do nieba.

Page generated in 0.0165 seconds.