Z ostatniej chwili

DKF „Rumcajs” w czerwcu

2021-06-14 11:26:47 informacje
img

Oto propozycje Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Rumcajs” na czerwcowe poniedziałki. Seanse odbywają się w Klubie politechnik (al. Armii Krajowej 23/25). Początek o godz. 18.00.

 

14.06 - Daleko od Reykjaviku

Po tragicznej śmierci męża Inga, prowadząca zadłużoną farmę mleczną rolniczka w średnim wieku, buntuje się przeciwko potężnej lokalnej Spółdzielni. Kobieta próbuje przekonać innych rolników, aby dołączyli do niej w walce z korupcją, ale napotyka wielki opór. Zmusza ją to do konfrontacji z wpływowym przedsiębiorstwem. Inga musi użyć swojej pomysłowości i sprytu, aby wyrwać się z patowej sytuacji i wreszcie zacząć żyć na własnych warunkach.

Reżyseria: Grímur Hákonarson

Scenariusz: Grímur Hákonarson

Obsada: Arndís Hrönn Egilsdóttir, Sveinn Ólafur Gunnarsson

Dramat, prod. Dania, 2019r., 92 min.

 

21.06 – Oto my

Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie.

Aharon z oddaniem wychowuje syna, Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy? Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.

Chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020. Znakomite kreacje aktorskie na długo zapadają w pamięć. Szczególne brawa należą się odtwórcy roli autystycznego syna Noamowi Imberowi, który porywa niczym Dustin Hoffman w „Rain Manie”.

Reżyseria: Nir Bergman

Scenariusz: Dana Idisis

Obsada: Shai Avivi, Noam Imber, Smadi Wolfman

Dramat, prod. Włochy/Izrael, 2020r., 94 min.

 

28.06 – Ostatni komers

Ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

Reżyseria i scenariusz: Dawid Nickel

Obsada: Sandra Drzymalska, Mikołaj Matczak, Michał Sitnicki

Dramat/Obyczajowy, prod. Polska, 2020r., 84 min.

Page generated in 0.0156 seconds.