Z ostatniej chwili

Do trzech razy sztuka?…

2021-03-25 13:00:46 informacje
img

Policjanci z Kłomnic zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn w wieku 38 i 30 lat, którzy w ciągu tygodnia dwukrotnie okradli jeden z budynków w Nieznanicach. Gdy za trzecim razem kradli blaszany dach, zostali zatrzymani przez kłomnicki patrol. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Dodatkowo mają wpłacić po 10 tys. zł tytułem poręczenia majątkowego – informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło 20 marca. Dwóch mieszkańców Rudy Śląskiej wspięło się na budynek jednej z firm w Nieznanicach i po kawałku odcinało blaszany dach. Hałas, jaki powstał podczas cięcia i zrzucania blachy na ziemię, zaniepokoił przechodnia. Po krótkiej chwili na miejscu pojawili się policjanci z Kłomnic. Na ich widok złodzieje położyli się na dachu i upierali, że z niego nie zejdą. Mundurowi wezwali na miejsce straż pożarną. Dopiero gdy wóz strażacki dojeżdżał na miejsce, do sprawców dotarło, że i tak trafią w ręce funkcjonariuszy, dlatego sami zeszli, oddając się w ich ręce.

Jak się później okazało, sprawcami kradzieży byli bracia z Rudy Śląskiej, którzy tydzień wcześniej dwukrotnie okradli ten sam budynek z ram okiennych i metalowych elementów.

Decyzją prokuratora trzy razy w tygodniu muszą się teraz meldować w jednostce Policji, dodatkowo każdy musi wpłacić po 10 tys. zł tytułem poręczenia majątkowego.

Za kradzieże, których dopuścili się w warunkach recydywy, grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0186 seconds.