Z ostatniej chwili

Dobro współczesnego przedszkolaka

2023-04-19 10:26:14 informacje
img

Wydział Edukacji Urzędu Miasta wraz z Oddziałem Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP zorganizował 17 kwietnia konferencję naukową „Alternatywne koncepcje wychowania przedszkolnego odpowiedzią na potrzeby współczesnego dziecka” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Do sali sesyjnej UM przybyli dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz przedszkoli z Częstochowy i okolic, by rozmawiać o alternatywnych rozwiązaniach, które zmieniają myślenie o dziecku, jego potrzebach, potencjale i językach, myślach, sposobach na odkrywanie, na dziwienie się i na marzenie o dziecięcych światach.

Konferencję uroczyście zainaugurowali: naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski oraz prezeska Oddziału PK OMEP w Częstochowie Barbara Buczkowska-Staniec. Prelegenci zainspirowani wizytami studyjnymi i seminarium dydaktycznym we włoskich przedszkolach oraz Instytucie Lorisa Malaguzziego w Reggio Emilia zaprezentowali teoretyczne założenia pedagogiki waldorfskiej, podejścia Reggio Emilia w odniesieniu do koncepcji daltońskiej oraz dzielili się refleksjami.

Omawiane trzy alternatywne koncepcje okazały się odpowiedzią na wiele pytań stawianych przez uczestników konferencji w kontekście obecnego spojrzenia na dziecko, jego podmiotowości, potencjału oraz propagowania praw dziecka i wreszcie rozwijania kompetencji kluczowych, niezbędnych w dorosłym życiu.

Page generated in 0.0162 seconds.