Z ostatniej chwili

Dofinansowanie do zakupu samochodów elektrycznych - nabór wniosków

2020-07-01 11:10:09 informacje
img

Do 31 lipca potrwa nabór wniosków w ramach programu „Zielony samochód - dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu osobowego (M1)”, realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Program jest adresowany do osób fizycznych. Wsparcie zakupu pojazdów o napędzie wyłącznie elektrycznym wykorzystywanych do celów prywatnych ma służyć obniżeniu zużycia energii i paliw w transporcie, co służy zmniejszeniu zanieczyszczenia powietrza.

Program przewiduje możliwość dofinansowania zakupu nowych pojazdów kategorii M1, wykorzystujących do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania.

Samochód nie może być wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym rolniczej.

Dofinansowanie może wynieść do 15% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 18.750 zł. Koszt zakupu pojazdu elektrycznego nie może przekroczyć 125.000 zł.

Wnioski należy składać elektronicznie przez Generator Wniosków o Dofinansowanie („GWD”), dostępny pod adresem http://gwd.nfosigw.gov.pl do 31 lipca lub wyczerpania środków.

Więcej informacji można uzyskać mailowo zielonysamochod@nfosigw.gov.pl

Regulamin oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie:
https://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/zielony-samochod/nabor-wnioskow/

Page generated in 0.016 seconds.