Z ostatniej chwili

Exact Systems Norwid Częstochowa zawalczy o awans do finału Tauron 1. Ligi

2023-04-28 12:49:20 informacje
img

Już w najbliższą niedzielę (30.04) zmagania półfinałowe rozpoczną cztery najlepsze drużyny Tauron 1. Ligi. Wśród półfinalistów znaleźli się: MKS Będzin, Exact Systems Norwid Częstochowa, Chemeko-System Gwardia Wrocław oraz BKS Visła Proline Bydgoszcz. 

Trzy ćwierćfinały zakończyły się bilansem dwóch meczów. MKS Będzin pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 2—0 (3:1, 3:0), BKS Visła Bydgoszcz pewnie zwyciężyła z wyżej notowanym w tabeli Mickiewiczem Kluczbork 2—0 (3:0, 3:0), natomiast Exact Systems Norwid Częstochowa po pewnym zwycięstwie na własnym terenie pokonał w Świdniku miejscową Avię po prawdziwym siatkarskim thrillerze 2—0 (3:0, 3:2) i  także zapewnił sobie szybki awans do półfinału. Częstochowianie długo czekali, aby poznać swojego półfinałowego przeciwnika, ponieważ para Chemeko-system Gwardia Wrocław — AZS AGH Kraków potrzebowała trzech spotkań, aby wyłonić ostatniego półfinalistę. Ostatecznie to wrocławianie przechylili szalę na swoją stronę i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek  2—1 (3:0, 2:3, 3:0).

Gospodarzami pierwszych meczów będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli. Drużyny będą rywalizowały do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym spotkaniu.

* Historyczny sezon błękitno-granatowych

– Historia pisze się na naszych oczach. Po historycznym 2. miejscu w rundzie zasadniczej po raz pierwszy awansowaliśmy do finału Tauron 1. Ligi. To fantastyczne święto częstochowskiej siatkówki, dlatego nie może Was zabraknąć w niedzielę w Hali Sportowej Częstochowa! Rozpoczynamy o 20.30, zapełnijmy trybuny i grajmy razem o awans! – mówi Lesław Walaszczyk, wiceprezes Klubu Sportowego Norwid Częstochowa.

Bilety w cenie 15 zł będzie można nabyć w kasie Hali na godzinę przed meczem. Dzieci do lat 15 – wstęp bezpłatny.

Page generated in 0.0162 seconds.